| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am cateva intrebari pentru fete big grin
Si va rog mult sa ma ajutatiii!
1.eu imi fac dimineata parul cu placa (babyLiss) si as vrea ca sa nu mai fie nevoie sa mi'l intind mereu parul. Ce ar trebui sa fac sa fie drept?!
2.cate o data as vrea sa'mi fac bucle.cu gel de par dar nu prea imi sta asa de frumos si ¤ buclat ¤ laughing
Va rog mult ajutoor big grin love struck dau funda.:*

Răspuns Câştigător
| gaby_6466 a răspuns:

Buna aci e gabi ca sa iti stea drept il speli apoi crema de par de il face moale apoi cu peria si cu feonul adica bagi peria in par tii lipit feunu de par si perie si tragi usor in jos binenteles cu feounul mergind.iar pentru bucle foloseste spuma de par. speli parul apoi ud il dai cu spuma il piepteni apoi ondulator dar nu prea merge cu placa ca nu aluneca.cauta si tu bigudiuri electrice si dureaza doar 8 min.succes

1 răspuns:
| ApaMineralaPlata a răspuns:

Asta depinde si de parul tau. Eu odata pe saptamana imi indrept parul in ultimele 2 zile mi se face un pic ondulat la varf happy, dar foarte putin nu se prea observa. Nu e bine daca al indrepti infiecare zi cu placa. Eu folosesc pentru protejarea parului Loreal Silk&Gloss, Subrina professional instyle flexible incearca poate te ajuta la ceva. Bafta!