| Manfred a întrebat:

Am citit ca daca te speli cu bicarbonat de sodiu pe dinti ii albesti si rezultatele sunt vizibile de la prima, a doua aplicare(ma spal cu el vreo 10 minute si dupa clatesc). Eu am luat de la un chiosc Bicarbonat de Sodiu Alimentar.Trebuia cumva sa iau altfel de bicarbonat? A incercat cineva metoda asta pentru albit dintii?

Răspuns Câştigător
| doarEu001 a răspuns:

Da, chiar este eficient iar bicarbonatul pe care l-ai luat este bun.dar nu este indicat sa te speli foarte des pentru ca iti vei irita gingiile.de asemenea poti folosi si o pasta de dinti pentru albirea dintilor.si cel mai bine e sa mai scurtezi si din timpul pe care il acorzi periajului la 3-5 minhappy

3 răspunsuri:
| melanya a răspuns:

Da, e bun Bicarbonatul de Sodiu Alimentar. Si eu ma spal uneori cu bicarbonat pe dinti ca sa se albeasca.

| clauditzaella a răspuns (pentru melanya):

Hei sall fetelor si e bun albeste sau nu? eu stiam ca, cu sare da sincer ma dor gingiile vreau si eu un rasp

| Razvan94 a răspuns:

Am vazut un reportaj cum ca degeaba te speli 5-10 minute pe dinti...2 min de spalati pe dinti fac cat 10 min, deci pierzi timpul degeaba. nici nu e indicat sa te speli mai mult de 2-3 min pe dinti