| ScumpikAlyssa a întrebat:

Am citit pe net diferite diete dar nu sunt bune! Ce dieta trebuie sa tin pentru a slabi? fundita

Răspuns Câştigător
| T0xikBarbie a răspuns:

Buna!
Pai, incepe renuntand treptat la dulciuri, paine si alte fainoase. Comsuma multe fructe si legume, apoi lactate si carne slaba.Renunta la preparatele culinare prajite(de exemplu alege in locul cartofului prajit pe cel fiert sau copt).Fa multa miscare, gimnastica, nu manca niciodata mai tarziu de ora 18, iar dupa cina obligatoriu fa o plimbare de 30 de min.Aceste reguli par mai grele la inceput, dar te obisnuiesti si vei vedea rezultatele.
Succes! :*.

9 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa tii o dieta sticta pentru ca nu este sanatos pentru organismul tau.Iti recomand sa iei 3 mese pe zi si 2 gustari(un fruct, iaurt, baton de cereale) sa nu mananci dupa ora 6 sa bei multa apa sa renunti la sucurile acidulate si sa reduci cantitatile de dulticuri,de mancare gen fast-food, sa mananci multe legume si fructe cereale si sa nu mai mananci alimente prajite(cartofi prajiti carne, oua prazite)incearca sa le fierbi mai bine. SPOR LA TREABA SI SUCCES happy La mine a functionat.

| DyannaDya a răspuns:

Buna! Nu o sa iti izc o dieta stricta...Ci ceva care se gaseste pe multe siteuri.Trebuie sa mananci multe fructe si legume, sa bei multe lichide (de preferat apa.big grin), si ultima masa sa fie la ora 6. Sa nu consumi multa carne.Si ca sa slabesti poti face si niste miscare.Niciodata nu strica! Poti sa alergi dimineata si seara cam 30 min sau sa iti faci un abonament la sala.Incet incet o sa iti placa sa mergi la sau sau la faci niste miscare dimineata si seara, va fi ca si cum e ceva normal din rutina ta zilnicawinking. Sper ca te'am ajutat! Bafta!

| Paty7 a răspuns:

Buna. Cred ca dieta daneza este foarte buna, doar ca trebuie sa ai organismul puternic. Bafta!

| Hallie a răspuns:

Sport,sport,sport si iar sport!

| AlexX a răspuns:

Mult sport !

| lakrymotsa a răspuns:

Deci.o prietena de-a mea manca in fiecare zi altceva si manca fulgi de porumb si mai bea ceai verde pentru slabit(din farmacii)E bun! Sper ca ti-am fost de folos

| lakrymotsa a răspuns:

Pai sora mea manca in fiecare zi altceva, si manca de multe ori pe zi dar foarte foarte putin(seara dupa ora 6 nu manca)Facea sport, manca fulgi de porumb cand ii era foame foarte tare si ca sa nu manance manca fulgi de porumblaughing si a baut o cutie ceai verde pentru slabit(din farmacii). Succes!(Daca ti-am fost de folos )

| doradra a răspuns:

Incearca supa de varza... ajuta mult...
sau mai e o varianta dar nu foarte sanatoasa: infometarea...eu am slabit asa 10 kg

| analia_7340 a răspuns:

Pai daca ai avea relax&ton si ai lua elmiplant ai slabi