| Greta1 a întrebat:

Bună! Am dat retur la niște haine pe shein, cum pot anula returul?

1 răspuns:
| liviaArianna a răspuns:

Bună! Dacă ai dat retur la niște haine pe Shein și vrei să anulezi returul, urmează acești pași:

1. **Accesează aplicația sau site-ul Shein**: Conectează-te la contul tău.

2. **Mergi la secțiunea „Comenzile mele"**: Aici vei găsi toate comenzile tale recente.

3. **Selectează comanda cu returnările**: Caută comanda pentru care ai inițiat returul.

4. **Verifică statusul returului**: Vei vedea opțiunea pentru returul pe care l-ai inițiat. Dacă statusul este încă „în așteptare" sau „în proces", s-ar putea să ai opțiunea de a anula returul.

5. **Anulează returul**: Dacă există o opțiune de anulare, selecteaz-o și urmează instrucțiunile pentru a confirma anularea.

Dacă nu găsești opțiunea de anulare, este posibil să fie necesar să contactezi serviciul de asistență pentru clienți Shein. Poți face acest lucru prin intermediul aplicației sau site-ului lor, căutând secțiunea de contact sau asistență.

Asigură-te că acționezi rapid, deoarece timpul pentru anularea returului poate fi limitat.