| MatildaPetrini a întrebat:

Am doua intrebari legate de machiaj:

1. La ce se foloseste pensula aceasta: http://www.google.md/......tp?/imgres r:6, s:57

2. In ce pastrati voi pensulele pentru machiaj?

Pa-pa! Va multumesc.

Funda!

Răspuns Câştigător
| Diixy a răspuns:

1.Pensula evantai are mai multe intrebuintari. Aceasta poate fi folosita atat in cazul fardului de obraz, cat si in cazul pudrei. Astfel ca, imediat dupa aplicarea fardului de obraz, pensula evantai imbibata in putina pudra are rolul de a estompa delimitarile inestetice dintre culoarea naturala a tenului si culoarea blush-ului. De asemenea, pensula evantai se poate utiliza si in acoperirea cu pudra a zonei din jurul ochilor.
Pamatuful pensulei evantai nu este foarte bogat pentru ca are rolul de a corecta, mai mult decat a machia.
2.Intr-un pahar sau intr-un port-fard happy

2 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Ajuta la indepartarea fardului cazut sub ochi, sau a pudrei care se aplica pe pleoapa inferioara si obraz pentru a impedica excesul de fard sa ajunga direct pe piele. pupici.winkinghappy

| Diixy a răspuns:

Din cate stiu eu este pentru a ilumina pometi happy