| Zaharia_Miluta_1968 a întrebat:

Am folosit astazi crema depilatoare, dar problema este ca mi-a provocat arsuri. Ce crema trebuie sa folosesc, si cat timp dispare? E in zona fetei(obraji).

1 răspuns:
| melkittenqueen a răspuns:

Oximed e bun pentru orice tip de arsura fie ca e de soare, opareala etc. Eu am patit cu un produs de curatat fata asa, avand acid saliciliac si am lasat sa se vindece de la sine si am hidratat zona pe cat posibil. Creme hidratante gasesti sau e posibil chiar sa ai prin casa. Eu folosesc benzi depilatoare pentru zona fetei si din cate stiu cremele depilatoare nu prea sunt indicate pentru fata sad