| Deea_4962 a întrebat:

am fost vopsita blond si pe dedesubt brunet iar acum vreau sa ma fac un blond foarte deschis, si mi-a mai ramas putin din brunet si imi este frica ca nu o sa imi iasa.In afara de decobez ce asi putea face fara sa imi afecteze prea tare parul si sa imi iasa culoarea?

Răspuns Câştigător
| princess a răspuns:

Buna.pai de prima data nu o sa iti ramana un blond foarte deschis cum zici tu decat poate daca folosesti apa oxigenata foarte puternica (40 vol)desi nu ti-as recomanda o sa iti distrugi parul. iar daca nu te decolorezi odata astepti o vreme si te decolorezi a doua oara si o sa iti ramana si ce in ce mai blond.nu e asa usor sa scapi de negru de azi pe maine :d depinde ce ton de negru ai acum dar normal daca decolorezi negru(prima data) iti va ramane un caramiziu asa. orice ti-ai face iti va afecta parul asa ca trebuie sa il hidratezi mult.succes

2 răspunsuri:
| Anda_5509 a răspuns:

Sa astepti, o sa iti distrugi parul daca te vopsesti asa curand, o sa ti-l arzi ingrozitor, si o sa se arda f rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajungi la blond cenusiu deschis daca iti iei blond argintiu, e 10. 2 de la Loncolor. Din prima nu ai cum sa ajung la un blond alb; alexa_florea sa iti dau mai multe detalii daca vrei.