| Emmy125 a întrebat:

Am incercat de curand albastru de metil pe par. Cele care ati mai folosit, tot dupa prima spalare s-a dus culoarea? Pe net zicea ca se duce tare greu, sa fiu atenta sa nu ma murdaresc ca nu se mai duce.Dar de fapt se duce foarte repede.Mi-am murdarit si bluza cu care am dormit in noaptea respectiva cu albastru si s-a dus la prima spalare.
Mi-am aplicat culoarea direct pe par..trebuia sa fac altfel? thinking

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Turcoaz mi-a iesit si mie odata, alta data verde (depide de culoarea peste care dai) si nu se duce chiar asa repede, direct pe par ii dau si eu, il las cam 20-30 min si apoi il spal; acum sunt dat cu violet de gentiana unele portiuni sau decolorat de tot insa unele sunt aproape la fel dupa vreo 5-6 spalari
poti sa-mi arati cum ti-a iesit?

| Emmy125 explică (pentru Shammal):

Nu ca nu mi-am facut poza.Mi-am facut una pe tel da nu se vede bine. Oricum am avut culoarea doar o zi, ca am vrut sa ma spal sa vad daca se duce si s-o dus.

6 răspunsuri:
| Deea_1478 a răspuns:

Pasul 1. pui albastrul de metil pe fata.
2. freci usor pe par
3. lasa 1-2 minute sa se usuce
4. Apoi dai cu piaptanul.iar daca parte unde ai aplicat albastrul este moale atunci totul este in rgulawinking
PS: SA NU PUI PREA MULT.
se duce dupa 2-3 spalari happy

fund?big grinbig grin te rogg

| Emmy125 explică (pentru Deea_1478):

Asa am facut..doar ca am uscat cu uscatorul...mi-a iesit mai mult un turcoaz dar s-a dus la prima spalare sad

| Deea_1478 a răspuns (pentru Emmy125):

Se usca singurwinking nu trebuie sa faci nimichappy

| cristiynutza a răspuns:

Nu e bine asa... funda

| kellykelly07 a răspuns:

Ai facut bine. O sa se duca dupa primele spalari.o sa vezi ca o sa se faca toata apa albastra laughing.