| oannah a întrebat:

Buna,

am mari probleme cu parul, nu stiu ce sa ma mai fac cu el. nici nu imi dau seama ce tip de par este: uscat, gras, sensibil. cand se murdareste, scalpul este iritat si am mancarimi. ma spal pe par o data la 3 zile. am folosit tot felul de sampoane si fara rezultate. acum mi s-a terminat samponul si am o mare dilema. ce sampon sa imi cumpar? am fost si la dermatolog si mi-a recomandat de la ducry-selegel, dar nu mi-a folosit la nimic, mai rau mi-a facut. ultimul sampon pe care l-am folosit a fost de la seba-med. nici asta nu e ma bun.crying. nu mai stiu ce sa ma fac. nu stiu ce sampon sa cumpar. astept ceva sfaturihappy. mersihappy

Răspuns Câştigător
| andrey051089 a răspuns:

A lasa prostiile. la asta chiar iti pot fi de folos. eu iti recomand de la vichy samponul verde cu un patratel rosu. este anti matreata si anti cadere a parului. si crede-ma foarte bun in iritatii de scalp si mancarimi. eu in a 3 zi deja nu mai puteam de scalp simteam ca mor de mancarime. m-am spalat cu asest sampon si de la prima splare s-a simtit diferenta. incearca costa in jur de 40 ron stai sa ma uit pe site-ul lor. este al 3 lea http://www.vichyconsult.ro/......sampoane/3 sau aici sa intru direct http://www.vichyconsult.ro/......rtifiant/6

8 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Eu iti recomand sampon natural din trandafir Rose Valley, cu asta vei scapa de toate prolemele cu siguranta http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=33

| FrumusicaAndreea a răspuns:

Du-te la un consult, la un dermatolog, si spune-i ce ti se intampla, si cerei un sfat, el stie cel mai bine, fiind medic. Sper ca am fost de ajutor happy

| danutza_2917 a răspuns:

Iti recomand un sampon natural pe baza de aloe vera care sa aiba grija de scalpul tau, pentru ca din ce povestesti tu acolo e problema http://aloeveraforever.ro/......ba-shampoo si o lotiune cu care sa iti faci masaj intre spalari ca sa vindece total iritatia care o ai http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijirea-pielii/aloe-first

| andrey051089 a răspuns:

Draga mea. foloseste ce ti-am spus eu de la vichy. simti diferenta de la prima spalare. eu deja m-am spalat de 2 ori. este super. te speli de 3 ori pe saptamana asta inseamna ex: luni joi duminica, miercuri sambata marti, vineri luni joi etc...

| oannah explică:

Cioa Vio90, si eu mi-am cumparat gerovital si chiar e foarte bun. inca de la prima spalare s-au observat rezultatele. se pare ca pentru o perioada o sa stau linistitahappyhappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chelie

| Vio90 a răspuns:

Eu azi m-am spalat cu gerovital cu ichtiol si am luat si lotiunea. se pare ca ne confruntam cu aceeasi problema pentru ca la fel imi simt si eu si parul si scalpul. tot ce pot sa iti spun de gerovital este ca imi place faptul ca da volum parului meu o sa te mai anunt si pe viitor daca nu imi merge cu asta o sa incerc cu dercos de la vichy. am si eu o intrebare la tine tu te-ai vopsit in perioada asta cu parul si scalpul asa? si daca da cu ce?

| alpacrina a răspuns:

Oana in primul rand trebuie sa mergi la un dermatolog.problema ta poate fii si din interior. Eu iti recomand sa intri pe site-ul www.alapest.ro aici vei gasi sampoane si tratamente pentru toate tipurile de par.