| BeliebersGJB a întrebat:

Am mustata si nu stiu cu ce sa mi`o dau jos.Crema epilatoare de la avon este buna pentru. zona sensibila? Help`! Mersii Fundaa +vot?

Răspuns Câştigător
| QuadruplePersonality a răspuns:

Nu crema :-s. Intr-adevar e rapid si fara durere, dar e dazavantajul ca efectul nu e de durata. Ar fi de preferat sa folosesti ceara pentru ca rezultatele sunt mai bune, e dureros, dar cu timpul nu o sa mai simti nimic.

12 răspunsuri:
| Bivolu69c a răspuns:

E o vorba, idealu in viata e femeia cu mustata laughinglaughing

| Iwliia a răspuns:

Cel mai indicat este sa o epilezi cu ceara la salon.Cu crema o sa dea din ce in ce mai multa. Ceara este cea mai buna solutie, dar este un pic mai dureroasa. funda?

| Minna20 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu folosesti crema depilatoare de niciun fel. Sa intareste firul si dupa chiar o sa ai o mustata. Sfatul meu e penseta, daca ai rabdare, daca nu, ceara.

| Iwliia a răspuns:

Epileaz-o cu ceara la salon.Cu crema o sa dea din ce in ce mai multa.

| FadetoBlack a răspuns:

Bunăă...
cea mai bună este ceara
du-te la salon şi nu o să doară aşa tare
baftăă!

| F4 a răspuns:

Cu ceara pentru ca smulge parul de fir cu radacina, spre deosebire de crema epilatoare(cu care o sa-ti iti creasca la fel de repede ca si cum te-ai rade). Ceara o poti lua si de la farmacie( ceara pentru fata)-benzi sau care se incalzeste.

| ave1994 a răspuns:

Da, eu o folosesc. Miroase urat, dar, nu ai ce face.big grin Mie mi se pare foarte, foarte buna!

| elleme a răspuns:

Pff... Nu stiu ce sa zic. Nu sunt 'experta' in ale machiajului dar eu daca as fi in locul tau nu as folosi acele creme epilatoare de la Avon. Nu poti sa stii daca parul iti va creste mai des [si asta va insemna sa te epilezi in fiecare saptamana] sau poate avea reactii diverse, depinde si de pielea ta. 'Avon' nu cred ca este cea mai buna firma din lume [ma refer la creme si altele].kiss

| DayByDay a răspuns:

Mai bine o decolorezi cu crema decoloranta.

| mirelle a răspuns:

Pentru mustață este ceara [e mai bună ca, crema te ține in jur de o lună]& crema depilatoare[dat te ține mai puțin]și da poți folosi și in zona sensibilă crema depilatoare.(sper că te-am ajutat) (:

| CARMENCITA a răspuns:

Pentru mustata se gasesc niste benzi cu ceara la supermarket.Scrie pe cutie care sunt pentru fata pentru ca exista si pentru picioare.Crema nu e buna.Iti poate irita pielea mai rau si iti creste parul mai repede si din cate stiu este pentru picioare si nu se da pe fata ca e toxica.

| adela234 a răspuns:

Foarte simplu ..benzi de ceara, acasa singura poti face asta happy