| AnneMarie27 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutor! Mi-am luat o vopsea pantru par de la syoss, fara amoniac, Syoss oleo intens insa abia in prospect am vazut ca scrie sa nu o folosesti daca ai fost vopsit cu henna.Eu am folosit vopsea naturala henna in septembrie 2016 nu am folosit rosu sau negru,un castaniu care abia s-a observat pe parul meu. Cand ma spal se vede foarte,foarte putin ca si cum ar iesi culoare din par.Va rog sa-mi oferiti un sfat, mi-am cumparat si 4cutii de vopsea fiindca am parul foarte lung, oare o pot folosi? Multumeac anticipat!

4 răspunsuri:
| Me89 a răspuns:

Buna, se prinde vopseaua, nu-ti face griji. In plus a trecut prea mult timp de cand ai folosit henna. Mai scria pe prospecte ca in primele 2 luni s-ar putea sa nu se prinda. Eu am folosit vopsea dupa henna si mai devreme si nu mi-a facut probleme. Citeste mai multe detalii despre henna si vopsea aici http://www.hennaromania.ro/faq/

| AnneMarie27 explică (pentru Me89):

Mulțumesc! Însă ați folosit aceeasi vopsea? Îmi fac griji pentru ca aceasta este diferita, este fără amoniac.Mi-e frica mai mult sa nu aibă efecte negative

| Me89 a răspuns (pentru AnneMarie27):

Nu am folosit aceeasi vopsea. Oricum fiecare par raspunde diferit in functie de nuanta, pana nu incerci n-ai cum sa-ti dai seama, indiferent de cate sfaturi ai primi. Eu cred ca prinde, chiar daca e fara amoniac. O schimbare tot o sa fie.

| Me89 a răspuns (pentru Me89):

Efecte negative...toate vopselele iti afecteaza parul, si henna, de ex, mie imi usuca foarte tare parul, de aceea folosesc uleiuri, insa imi place nuanta pe care mi-o da. Nu cred ca are cum sa-ti afecteze parul atat de tare precum crezi...