| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am nevoie de ajutor. Umblu în fiecare zi cu părul desprins, deoarece cu părul prins în coadă, împletit sau cu o altă coafură nu mă văd deloc frumos. Cum altele persoane cu orice coafură le stă superb? Ce aș putea face și eu?
Vă roog, ajutați-mă și pe minee.sadsad

5 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Tine de forma si trasaturile fetei tale. Anumite frizuri se potrivesc mai bine anumitor forme de fata. Poate e doar in capul tau ca nu esti frumoasa cu parul desprins.

| MCRgurl a răspuns:

Am aceeasi problema.Cred ca e mai mult o chestie psihologica. Datorita stimei scazute de sine ai impresia ca o coafura care iti scoate fata in evidenta nu te avantajeaza.Incearca sa iti prinzi parul si iesi asa din casa o zi.Iesi din zona de comfort. Daca tot asa te vezi, atunci lasa-l desprins. Daca realizezi ca de fapt e mai bine asa, prindeti-l mai des. Sper ca te-am ajutat macar putin

| BloodyLips a răspuns:

Buna! Sa stii ca de multe ori se intampla ca persoanele din jurul tau sa te vada mai frumoasa decat te vezi tu, sa aprecieze la tine calitati pe care tu nu stii ca le ai.Incearca sa il prinzi si sa fii jucausa, daca iti prinzi parul in coada sa nu-l lasi lins pe cap ca de vaca, sa lasi niste suvite rebele care sa iti incadreze fata, codita legata mai larg.Eu nu cred ca iti sta urat cu parul prins, cred doar ca nu stii sa ti-l aranjezi astfel incat sa te avantajeze.Sa reusesti acel coc "messy". Experimenteaza, nu costa nimic. Daca tii neaparat sa ai parul desfacut inceara sa mai adaugi ceva, o mica codita impletita prin parul desprins, etc.Bafta!:*

| Kira5854 a răspuns:

Va trebui cand esti singura in casa sa incerci mai multe tipuri de coafuri, sa te uiti la turoriale si sa vezi ce te avantajeaza si ce nu, apoi sa alegi 2-3 care ti se potrivesc. Poate si celelalte persoane au facut asta, pana au gasit ceva portivit lor. Eu dupa mai multe incercari de indreptare si prindere a parului, am invatat cum sa il ingrijesc corespunzator si sa il las natural, cret. Acum vezi ce ti se potriveste, oricum.pentru a vedea ce te avantajaza si ce nu poti sa tot schimbi lookul timp de 1, 2 ani...depinde si de noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu toată lumea are fața ovală.