| karyna1992 a întrebat:

Buna happy am nevoie de o cura rapida pentru pierderea in greutate, intr-o luna trebuie sa slabesc aproximativ 8 kg, dau funda celui mai bun rasp, pls help me

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bei apa in loc sa mananci mult si respecti mesele zilei dar cu ratiuni mai mici.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Taie-ti o mana!

| Sensitive a răspuns:

Buna! :-) pai, normal ar fi sa nu slabesti atat de mult intr-o luna, iti poti pune sanatatea in pericol, dupa parerea mea. Eu zic ca maxim 4 kg pe luna se poate slabi, sau ma rog, daca ti mai mult post negru toata luna poti slabi si 10 kg :-)) dar cum spuneam, e prea riscant pentru organism.

| Sensitive a răspuns:

Pentru o dieta trebuie sa te feresti de cartofi prajiti,carne de porc,dulciuri,faste fainoase(paine,covrigi etc) poti manca cartofi fierti(la cuptor),un iaurt mic,si diferite mancaruri din legume,in special supe sau ciorbe. Si daca iti vei face salate,evita uleiul! dupa o saptamana de dieta poti manca peste sau piept de pui la gratar(nu prajit, si fara ulei). Si inca ceva, bea cat mai multe lichide, evita sucurile cu acid. si nu uita si de fructe, sunt foarte bune pentru dieta :-) bafta!

| karyna1992 explică:

Sau macar 5 kg sa slabesc, ce dieta imi recomandati?

| Sensitive a răspuns (pentru karyna1992):

Ti-am scris mai sus cam ce ar fi indicat sa mananci si ce nu:-) si daca ai posibilitatea, in acest timp in care ti dieta, sa faci si sport.o jumatate de ora alergat pe un stadion, un parc, sau unde ai posibilitatea:-) bafta!

| karyna1992 explică (pentru Sensitive):

Merci multhappy

| Sensitive a răspuns (pentru karyna1992):

Funda?:-)

| lolly a răspuns (pentru karyna1992):

Buna! Eu iti recomand exercitiile. Orice dieta trebuie insotita de sport si asa vei vedea rezultatele mult mai rapide intr-un ritm accelerat! Scrie pe net 8minute zilnice pentru un abdomen perfect! Ar fi super daca le-ai putea face de 2 ori pe zi, dimineata si seara sau cum poti. Exercitile par usoare dar sunt foarte grelehappyVei avea febra musculara apoi in 3-4 zile iti vei reveni! Sportul este cel care te ajuta, nu mancarea:*Evita dulciurile, grasimile, prajelile.Mananca carte de peste/pui sau slaba de vita, evita painea sau cel maxim 2 feli de paine pe zi(paine neagra este speciala pentru slabit, deoarece are mai putine kcalorii.)Sper ca te-am ajutat!

| karyna1992 explică (pentru lolly):

Mercihappy