| igrec005 a întrebat:

Am nevoie de raspuns repede. Maro se asorteaza cu mov?

14 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Nu se prea asorteaza. mai bine ai opta pentu mov si negru.

| BiuL a răspuns:

Eu zic ca nu.

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Nu prea.
Depinde si de cat puternica e nuanta. happy

| AlleSss a răspuns:

Heii!
Nu se prea asorteazabig grin
Mai degraba se asorteaza Mov cu negru. Sau, daca vrei maro, cu alb. sau galben.

| FlippyFlippy a răspuns:

Mai bine se asorteaza cu mov o ucloare deschisa si cu maro galbenwinking dar fie si asa daca e un mov mai deshis ori maroul inspre alb

| faramatania a răspuns:

Combinația de maro cu mov(și nu vorbim de altă nuantă derivată), în modă, este total nereușită și nici chiar în decorarea unei locuințe nu e cea mai fericită alegere.În modă, combinații flexibile de culori, vezi aici;
http://www.roportal.ro/articole/cum-sa-asortezi-culorile-2806.htm

| Kasia a răspuns:

Nu.in niciun caz nu poti purta maro cu mov.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie personal nu-mi place maroul si poate ar merge daca ar fi un maro inchis. Dar trebuie sa se scoata nuantele in evidenta una pe ceaalalta, deci mai bine un crem/nude/piersica/roz prafos.

| papusica987 a răspuns:

NU!

| AmanoYuno a răspuns:

Daca e movul mai deschis, da, dar daca e inchis nu
daca maroul e inchis merge cu rosu inchis sau negru sau galben

sper sa te ajutehappy

| slowswag a răspuns:

Nu prea

| Ionucaaa a răspuns:

Nu. Amândouă sunt culori închise şi nu se potrivesc. Încearcă să le combini cu culori luminoase, deschise. Succes!

| IasminaMaria a răspuns:

Depinde de nuanta maroului si a movului, la fel depinde si de ce haine este vorba.dar in general se asorteaza

| igrec005 explică (pentru IasminaMaria):

Cardigan si tricou.
tricoul este maro, iar cardiganul un mov inchis