| Milak_Kitty_2000 a întrebat:

Buna!

Am o alergie la caini si acum doua luni si ceva, un caine m-a lins de mana si in ziua urmatoare m-am trezit cu doua "pete" pe colturile gurii.
Am fost la doctor si mi-a dat crema Cutivate. A fost mult mai rau...
M-am dus inapoi si mi-a dat Locoid si antibiotice, dar inainte de asta, ma dadeam cu Tetraciclna.
Dupa asta am plecat la mare si pe o parte mi-a trecut, dar pe cealalta a ramasi si arata absolut oribil...
Apoi cand am venit acasa, mi-am cumparat o crema cicatrizanta. Ma dadeam cu ea de destule ori, dar de fiecare data cand se cicatriza, dadeam jos rana, apoi puneam crema din nou.
Peste ceva timp, mi-a trecut dar mi-a ramas o urma. E rosie si arata oribil cand e frig+ ca in jurul nasului sunt rosie.
Nu stiti ceva care sa faca ca chestia asta sa dispara?
DAU FUNDA;-)

2 răspunsuri:
| Ecaterina2016 a răspuns:

Mergi la dermatolog dacă nu cotita sa te tratezi după ureche.Fa analize antibioticele date aiurea pot cauza mai mult rău. Și te asigur ca nu câinele e problema e altceva în cel mă rau caz a fost factor declanșator. Problema în organism exista deja.

| Ωmega a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la alt dermatolog cu toata povestea.