| nupebunezau a întrebat:

Buna!
Am o curiozitate. Mi-am taiat singura varfurile,si nu stiu daca am "mana usoara", cum se spune. Ar putea afecta asta cresterea parului?

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

Cu siguranta, nu. Parul are viteza lui proprie de crestere, indiferent daca te tunzi tu sau coafeza. Asta este logic, nu-i asa?

2 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Se spune ca daca-ti tai varfurile nu stiu cum, iti creste mai repede. Personal, mi se pare o tampenie. Nu prea cred ca te afecteaza cu ceva.
Dar mai bine nu o mai face tu singura. Mai bine mergi la coafor, sa-ti taie varfurile "corect" si cu "mana usoara".
Mult succes!

| Biencutza2001 a răspuns:

Nu cred ca are legatura, poate nu le-ai taiat egal.Dar daca da nu cred ca ar trebui sa iti faci griji.