| nicoletii67 a întrebat:

Am o făcut o nebunie acum un an și nu vreau să fiu judecată, asta să fie clar. Mi-am tăiat două șuvițe din par, în față. Și acum regret, ce as putea să fac pentru a le crește mai repede? Ceva măști naturale. Am văzut nu îmi amintesc unde că puneau ceva o mască de pe foaie de aluminiu. Orice!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Genetica n-o schimbi cu masti naturale. Alea sunt pacaleli pentru a cumpara produse din comert. Parul creste la unii mai rapid, la altii mai incet. In medie creste cam 1 cm pe luna si gata.

| eckblume a răspuns:

Imm, trebuiau sa iti creasca daca s-a intamplat acum un an, dar poate parul tau e mai sensibil si creste greu. Mastile nu stiu cat de utile ar fi. Eu am folosit si nu au m-au ajutat. Uite ce am auzit ca functioneaza pentru cresterea parului:
https://www.rekze.ro/......egenerare/

https://www.emag.ro/search/tratament+pentru+cresterea+parului aici ai mai multe tratamente - poti cauta numele pe net + recenzie si vezi care e mai bun

Pana iti cresc inapoi mai poti cumpara niste extensii din par natural. Am inteles ca nu sunt asa scumpe.

| sunmetal11 a răspuns:

Incearca o masca pe care o folosesc eu:o fiola de vitamina A, o lingura de ulei de ricin si un galbenus de ou.fa o ''maioneza '' din cele 3 ingrediente si aplic-o pe toata lungimea parului, frecand bine radacinile parului.acopera-ti parul cu un prosop pentru 4 ore. poti face acest tratament in fiecare zi, daca vrei...sau macar de 2 ori /saptamana.