| CristinaStyles9 a întrebat:

Am o intrebare ...am 13 ani si mama mi-a dat voie sa imi vopsesc sprancenele (nu permanent) dar nu stiu daca ar arta ciudat la 13 ani sa ai sprancenele vopsite. Sa mi-le vopsesc?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Mama ta ti-a dat acordul ca de la varsta de 13 ani vei putea sa ti le vopsesti, asta in cazul ca si culoarea parul o vei schimba pe viitor. Ca va fi la 14 ani sau la 17 sau mai incolo, desi nu musai cand ai auzit acordul ei gata trebuie si facut.
Usor usor le faci pe toate!
A-ti schimba culoarea sprancenelor cu una mai inchisa sau mai deschisa, trebuie si ceva schimbare la par sa fie, ar arata mai frumos si ar da un efect, un contul la chip mai potrivit.

Incearca sa-ti imaginezi sau sa desenezi o fata cu parul negru si sprancenele vopsite in maro sau roscate ori blonde, cum ar arata? Nu cred ca ti-ar placea.

Poti experimenta intr-un weekend de a ti le "colora" cu fard sau creioane de ochi, vei vedea atunci cum ti-ar sta. Daca ti-e iti place cum arati, poti merge la un salon de cosmetica sa ti le vopseasca in nuanta dorita. Desi pentru 13 ani, parerea mea ca e prea devreme! Mai asteapta. Viata nu se termina maine! happy

| CristinaStyles9 explică (pentru MihaelaDart):

Mersi mult, ai dreptate am sa mai astept :* happy

3 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

De preferat sa nu. Daca vrei sa ti le vopsesti, foloseste vopsea asa: http://www.profihairshop.ro/cosmetica/gene-sprancene/vopsea
O gasesti in Mega Image, dar si alte magazine si costa intre 7 si 12 lei. La farmacia Tei au vopsea pentru. sprancene cu 7, 5 lei, aceeasi firma. Oricum, culoarea se duce in timp si va trebui sa le revopsesti. In cutie ai o periuta, voseaua, fixator si un recipient in care le amesteci.

| CristinaStyles9 explică (pentru AutumnDay):

Mersi de sfat dar cred ca am sa mai astept putin happy