| Mlk30 a întrebat:

Bună, am o întrebare, de câte ori îmi iau(epilez) părul de pe fața fac foliculita si coșuri, va rog ajutati-ma cu o soluție nu stiu ce sa mai fac.

3 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut!
Cred ca aparatul ala de râs nu e bun pentru tine.Incearca Wilkinson cu verde(am văzut la Kaufland; set de 6). Stiu ca ala e pentru piele sensibilă.
Am văzut la Nivea produse pentru piele sensibilă.

| Dintrebare a răspuns:

S-ar putea sa ai o infectie cu stafilococul auriu sau cu altceva. in general foliculita se intampla daca exista o infectie, ciuperca etc. ai putea sa faci niste analize de sange

| stefiiii3 a răspuns:

Depinde cu ce te epilezi, daca o faci cu lama se poate ca pielea fetii sa fie alegica la metal chiar daca pe celalte zone nu este vizibil.