| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare despre AVON! O tipa care este reprezentanta m-a convins sa devin si eu reprezenanta. Ea ma face reprezenant avon. Acum ma tot streseaza sa fac comanda mai mare de cat cere la primul nivel, adica 130 lei. Intrebarea mea este : Ce casiga ea daca ma face pe mine reprezentant? Dau fundita! Multumesc!

9 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @xBianca! Aici poți citi toate detaliile care te interesează http://www.avonmania.ro/reprezentant-avon-romania-formular.html (bonusuri, avantaje, informații utile etc.)
Mari succese!

| ioana1704 a răspuns:

E vorba de MLM adica multi level marketing. castiga dupa pct facute de tine si de cei care ii are in retea. la randul tau fa si tu inscrieri, fa-ti retea sa castigi din vanzarea directa si din pct acumulate

Răspuns utilizator avertizat
| Cory_1336 a răspuns:

Pai castiga mai multi are un avantaj putin mai mare ca tine dar nu esti obligata sa faci o comanda mai mare de 130lei doar ca la o comanda mai mica nu primesti discount

| Vanessa12 a răspuns:

Ea practic cand inscrie pe cineva i se dau anumite puncte cum ar veni.cu ajutorul pncelor urca intr-un nivel anume...iar ea are mai multe beneficii ...cum ar veni:discountul mai mare si prostii din astea.te pup

| affoh a răspuns:

Avon este o organizatie de tip piramidal. Cineva castiga din cat scoate ea, ea castiga din ce faci tu si pe viitor tu o sa castigi din ce fac altii. Castig=bani, cadouri, etc. depinde de nivel.

| roxana_6324 a răspuns:

Are si ea castig. Ea acum este lider nu mai este reprezentant...si cu cati are mai multi reprezentanti cu atat are cartigul mai mare. Oricu nu te stresa prea mult pentru ca in afara de cadouri nu primesti mare lucru.

| bulax4u a răspuns:

Bani!

| Stef_2133 a răspuns:

Buna. Cei care ti-au raspuns nu sunt bine informati! Daca esti prima persoana pe care o recomanda, prietena ta nu are beneficii. In momentul in care devine lider (are 4 persoane recomandate) primeste un comision. Chestia cu punctele nu este adevarata, probabil ca cei care au scris mai jos cunosc sistemul altor companii. Sfatul meu este urmatorul: daca te hotarasti sa faci comenzi, atunci tine-te de treaba pentru ca poti sa-ti iei pentru tine produse cu reducere si castigi multe cadouri, in fiecare campanie cate ceva. In timp, daca ai mai multi clienti poti castiga frumos. Cunosc persoane care au ajuns sa castige din Avon mai mult decat castiga la serviciu unde stau si 12 ore pe zi! Deci, iti doresc succes! Incearca, nu ai nimic de pierdut!