| yuyubarbie19 a întrebat:

Buna`! Am o intrebare. Mi-am luat zilele astea o coronita subtire pe culoarea albastra.Luni cand incepe scoala ma imbrac intr-o camasa albastra cu alb, jeans si un sacou sau o vesta.Problema e ca nu stiu cum sa imi fac parul. Ceva cat mai natural si modest.Nu vreau parul pe spate.De fapt nici nu stiu daca asa imi mai iau coronita.As vrea sa o iau dar nu am idei cum sa imi fac parul.Va rog niste idei?! Funda si vot.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MuñequitaLoka a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-ti faci ceva impletitura. care sa arate natural dar shic :)
http://www.girlsite.ro/wp-content/uploads/2010/09/coadaa.jpg
http://www.femeia.ro/......5-0-18.png
http://www.topbeauty.ro/......et0111.jpg

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imbracate cum ti se pare mai bine nu conteaza opinia publica.

| ICanSeeAll a răspuns:

Nu stiu daca ar trebui sa iei coronita. Ai putea sa il prinzi intr-o coada sus si sa lasi cateva fire afara. De asemenea poti sa iti impletesti o coada intr-o parte. Succes!

| ArianaDwen a răspuns:

Pai incearca o coada impletita din fata continua pana jos cu ea,apoi prindel intr-o coada simpla la spate,de coronita nu mai e nevoie (pune-o doar daca vrei)sau ar mai fi fa-ti o coada la spate cu impletitura frantuzeasca,dar cati ani ai,ca sa stiu, sa caut pentru varsta ta, ok? Funda? Vot?big grin

| AnAsTaSiUcA a răspuns:

Am eu niste idei:

1. Poti sa ti-l lasi pe spate si sa-ti pui coronita,

2. Poti sa iti prinzi parul intr-o parte, lejer, si sa-ti pui coronita,

3. Poti sa iti prinzi doua codite impletite sau libere si sa-ti pui coronita!
Sper ca te-am ajutat! Funda? happy

| IAmSoDifferent a răspuns:

Ai putea sa il prinzi in coada si sa iti lasi bretonul daca ai si sa iti pui coronita. thinking apropo nu e bentita? daca da o pui pe cap de forma asa se poarta

| CristinaKti a răspuns:

Roaga pe cineva sa-ti impleteasca parul in spic corinita ar arata foarte bine cat despre imbracat cat mai simplu :*

| alecsa921 a răspuns:

Pai eu ma gandesc sa ti-l prinzi in coc daca iti sta bine iar daca nu ti-l prinzi in coada dar nu cred ca se va potrivi frizura cu coronita daca vrei sa iti i-ei coronita si nimic din ce ti-am spus eu nu iti sta bine cred ca m-ai bine si-ai lasa parul desfacut si ti-ai impleti doua suvite din fata si le-ai prinde in spate cu o clema.fiecare dupa gusturi!

| DeeaDedeea a răspuns:

Pai daca vrei sa iti ei coronita dati parul pe spate sau poti sa itifaci o coada si iti pui coronita dupa asta e parerea mea daca nu iti place nu o folosi