| chrystyna a întrebat:

Am o intrebare pentru fete.Care e cea mai buna placa de par din lume? Am auzit de placa GHD MK4 ca ar fi cea mai buna. Voi ce credeti? E cineva care o foloseste deja sa-mi spuna cum e? Eu trebuie mereu sa-mi indrept parul si singura varianta e placa. Voi cum vi-l indreptati si ce produse de hair-stilyng mai folositi? Astept cat mai multe raspunsuri.Please! Dau si funda cine o vrea!

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Nu ştiu dacă îţi trebuie cea mai bună placă din lume ca să îţi îndrepţi părul.; s
Pur şi simplu caută o placă din ceramică sau sticlă... Cele de la Remington sunt cele mai bune din câte am încercat eu.
Nu exagera cu îndreptatul, adică nu fă asta zilnic.
Nu îl îndrepta niciodată dacă este ud, întâi usucă-l cu un prosop sau cu phoenul.
Există balsame special concepute pentru întinderea părului, sau uleiuri cu rol de protecţie termică, pe care le aplici după baie... Vor proteja firele de temperatura mare la care sunt expuse.

Pe cât posibil, ar fi ideal să nu întinzi părul cu placa în aceeaşi zi în care ai făcut baie, ci în a doua zi. Firele se vor electriza mai puţin astfel.

Cică a apărut şi o placă pe bază de aburi care ar usca părul fără să îl deterioreze, bla bla. nu ştiu ce să spun, aş opta pentru clasica ceramică. happy Baftă!

5 răspunsuri:
| Boniboon a răspuns:

Nu stiu exact care e cea mai buna din lume, laughing dar stiu ca marcile cele mai bune sunt Braun, Remongtion si Philips.

| mika a răspuns:

Eu una folosesc o placa ceramica nu stiu cum se numeste e din strainatate e buna oricumtongue... logic vorbind nu cred ca exista o"cea mai buna placa din lume" sad orice placa iti arde parul un pic depinde si cat de des e folosita. vreau si fundita nu ma suparwhistling

papa:*:*

| asdfghgiklgk a răspuns:

GHD nu gasesti in Romania oricum big grin, si poti sa iti indrepti parul si cu o placa Remington. Eu am placa dinaia pe baza de aburi, si sunt foarte multumita, chiar daca mi-l intind destul de rar cand e ud pentru ca mi-e lene, parul ramane intins si firul nu se deterioreaza foarte tare. Ca produse de hairstyling ar trebui sa folosesti ceva cu protectie contra temeperaturii ridicata, ca sa nu se deterioreze firul de par. (:

| Diana498 a răspuns:

Firma Remington e cea mai buna... eu am... si face f bine parul happy

| Boniboon a răspuns:

Remington am vrut sa scriu rolling on the floor