| Laariss a întrebat:

am o intrebare pentru fetele care stiu.
Mi-am crapat o unghie cu gel de la jumate si vreau sa va intreb ce ar trebui sa fac sa mi- o dau singura jos sau sa merg la manichiurista? Cred ca mi s-a rupt si unghia naturala si nu stiu cum sa fac sa evit durerea.Un sfat va rog happy

Merci!

3 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Buna! Nu ti-o da jos singura pentru ca te-ar putea durea foarte rau si chiar sa nici n-o poti da. Du-te la o manichiurista priceputa si arata-i unghia si ea ti-o va da jos cu grija si atentie.

| IsabelaIssa a răspuns:

In cazul in care nu o poti taia cu unghiera de cat mai aproape posibil de baza, te poti duce la manichiurista, dar ai mare grija la cine te duci! Daca ai rana pune un leocoplast pana se mai vindeca si pe urma umbli la ea.

| nCansu a răspuns:

Daca ti-o dai jos tu, te va durea cumplit, mai bine te duci la manichiurista, ii arati situatia, si ti-o va pili pana ajunge la unghia normala, apoi cea care e rupta banuiesc ca o va smulge, dar cu grija incat sa nu te doara. Sper ca ti-am fost de folos