| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare si as vrea cate o parere si de la fete si de la baieti. Peste o luna voi avea maturandusul si ca orice fata as vrea sa arat cat mai speciala si diferita de restul fetelor. Voi ce credeti? Sa ma imbrac cat mai sofisticat, cu zorzoane si alte chestii sau sa ma imbrac cat mai natural? Eu m-am gandit ca acum fiecare fata se imbraca sofisticat pentru a fi speciale si din moment ca toata lumea se imbraca sofisticat atunci naturalul ar fi mai special. Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| LaylaSerizawa19 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa fii cat mai naturala, exact cum esti si sa te imbraci cum crezi tu ca iti sta bine si in haine in care te simti bine. Degeaba iti iei o rochie cu multe, multe margele, daca nu poti nici macar sa te misti in ea etc. Iar in ziua de azi toti pun pret pe "sofistica", "scump", "de firma", incearca sa porti ceea ce iti place tie, nu doar pentru faptul ca are o "eticheta" mai buna.

p.s. oricum o sa arati, important e ca daca tie iti place, esti cea mai frumoasa.

| Neo12 a răspuns:

Îmbracă-te cum te simţi tu bine, trebuie să te simţi ok în ţinuta aleasa, nu să porţi o rochie cu trenă de 3m şi să stai să o târăşti după tine pentru că vrei să fii diferită.
Cum îţi place ţie, ţi-am mai zis.
Distracţie plăcută şi la mulţi ani!

| andra12x a răspuns:

Creeaza-ti propriul stil, cumpara ceva specific evenimentului unde te duci. Daca este un eveniment special unde in mod normal, trebuie ceva elegant, atunci trebuie sa te imbraci elegant si sa arati cat mai bine. Vrei sa iesi in evidenta? cauta culorile care te avantajeaza pe tine in functie de culoarea tenului, a ochilor si a parului. de asemenea, accesorizeaza-te. lasa TPU si cauta bloguri, site-uri legate de stil. (nu moda) succes!