| Rawrrrrrrrrrr a întrebat:

Am o intrebare. Vreau sa-mi fac cateva suvite albastre si nu cred ca o sa-mi iasa avand in vedere ca am parul saten inchis. daca dizolv vopseaua aia de pictat [tempera] in apa si-mi dau in par, credeti ca afecteaza cu ceva radacina?

3 răspunsuri:
| FunnyMoment a răspuns:

Of,of,of.cum ti-o fi venit tie ideea sa iti dai cu tempera pe par? Ia gandeste-te,de ce ai vrea sa iti pui o combinatie de substante chimice,care se foloseste pentru foi, pe par? Cum a zis si andreea2901, o sa iti iasa niste suvite ca de matura, nu o sa le poti pieptana plus ca dupa spalare iti va ramane parul matura iar asta pentru mai mult timp nu o zi-doua.Lasa-ti-ma fratilor ca nu e asa scump un nuantator sau albastrul de metilstraight face.

| ochiverzi91 a răspuns:

Tempera? Du-te la farmacie si cere albastru de metil happy Cu acela ma faceam si eu si se prinde. Bafta :*

| andreea2901 a răspuns:

Nu stiu daca afecteaza cu ceva radacina dar nu prea vad cum ai putea sa-ti dai cu tempera in par. Tempera se va intari si vei avea niste suvite-bat care la prima spalare se vor duce.
Daca ai parul saten incearca sa il decolorezi sau sa il vopsesti intr-un blond deschis si apoi sa iti faci suvite happy