| alexutsuuu a întrebat:

Am o mare problema de la 2 anisori: imi rod unghiile.Nu stiu cum sa mai controlez, mama ma atentioneaza tot timpul.In prezent, le am ceva mai mari dar se rup foarte usor.As dori niste tratamente aaa si precizez ca am 12 ani.Multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| andreea_2538 a răspuns:

Da-ti cu lac ceva ca nu mai poti sa le rozi pentru ca e naspa:-&
si daca ti se rup repede e din cauza ca tu le tii tot timpul in gurahappy

| VisezInNonCulori a răspuns:

1. buna, sunt reprezentant avon de 3 ani, si as vrea sa iti recomand un tratament pe nume '' nail expert ''. sunt din constanta, daca ai fi interesata sa faci o comanda la mine trimite-mi un mesaj.
2. Sunt niste tratamente de la farmec '' pentru tratarea unghiilor cu vitamina B5., ( intareste unghiile )

Răspuns utilizator avertizat
| Juliebelle a răspuns:

Pai in primul rand rau ai facut ca ti'ai ros unghiile.Asa faceam si eu cand eram mai mica, si acum am patit la fel ca tine, mi se rupea. Dar am gasit o solutie...Stoarce lamaie si puneti unghiile in zeama in fiecare seara.Ar fi o solutie buna.

| vlaaddd a răspuns:

Cred ca duci lipsa de calciu.

Daca vrei sa nu iti mai rozi unghiile fa urmatorul lucru:
- spune-i persoanei de langa tine sa iti dea o palma cand te vede ca iti rozi unghiile.
Si incet incet o sa te lasi.

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Sa nu ti-le mai rozi niciodata!:O:O:O:O

Sa ti-le dai cu lac,; freacale cu o felie de lamaie, timp de 10 zile, de 2-3 ori pe zi.si cam atat!happyLa mine au functionat ca la fel le fc si eu!

| andreeasim1 a răspuns:

Le tii in ulei de ricin incalzit.sa fie la o temperatura pe care o suporti tu. uleiul de ricin se ia de la farmacie si costa 3 lei

| judgement a răspuns:

Exista lacuri si oje cu gust amar (crede-ma ca au un gust de nu iti mai arde sa le bagi in gura) si tratamente uite pe aici

http://www.stilfeminin.ro/......toase.html

| Yuuki_5557 a răspuns:

Pai freaca-te pe unghii cu un ardei iute...iti garantez ca supa aceea nu o sa iti mai rozi ughilelaughing.

| rap4us a răspuns:

Eu zic sa iti pui manusi. Dar trebuie sa-ti pui pe o mana cate 2 manusi.Si fratele meu a avut problema asta dar dupa 1 luna 2 s-a linistit.Succes!

| DnBSniperZs a răspuns:

Taiele mereu si nu mai ai cu sa la rozi (asta i-am zis ciuva si a mers)

| Roxana_9434 a răspuns:

Poti cumpara un lac special pentru intarirea unghiilor.sau te poti da cu ulei de masline si lasi sa actioneze 20 de minute apoi te speli pe maini!:*

| stephany28 a răspuns:

Iti rozi unghiile...sunt oje speciale cu gust amrui. te dai apoi cand pui limba...nu mai vreai sa o mai faci.numai ca procedura trebuie repetata odata la 2 zile

| mihaela_4987 a răspuns:

Ai incercat sa te dai cu lac? poate asa o sa te poti controla