| giulietta a întrebat:

Bunahappy.am o nedumerire! am 28 de ani si de vreo 3 ani.sa zic asa, folosesc doar gama Nivea, pentru.produsele de ingrijire a tenului.in general cele antirid. dar nu stiu cat sunt de bune! stie cineva alta gama mai buna decat nivea? incat sa se vada rezultate, ca eu dupa cremele astea nu vad nici un rezultat(atat ca-ti face pielea fina, dar conta ridurilor nu), dar si accesibila la banihappyva multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand alegi o crema antirid trebuie sa o alegi si in functie de varsta intr-adevar dar e bine ca ai inceput la 25 sa folosesti poate tu nu vezi rezultatele dar daca nu foloseai aveai mai multe riduri happy nu?
Eu folosesc Nivea(crema fata) dar nu toata gama, adica am produse si de la L'oreal (gel de curatare), Garnier(crema fata), Gerovital(demachiant), diverse masti de fata chiar si de la Avon(planet spa). Tu vei descoperi cu care din ele tenul tau se intelege happy. Am incercat Vichy si nu mi-a placut; conteaza mult cum reactioneaza tenul. Din pacate antirid nu folosesc deocamdata (22ani).

6 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Eu am 25 de ani si au inceput sa imi apara riduri, in special in jurul ochilor si in coltul gurii. Inca nu am folosit ceva pentru asta, urmeaza sa imi cumpar. Am un ten uscat, predispus la aparitia ridurilor, iar pentru asta folosesc de doi ani de zile creme hidratante de No. 7, sunt extrem de eficiente, costa in jur de 60 de ron dar iti ajung cel putin 2 luni, se merita sa investesti in pielea ta. Pentru riduri am de gand sa incerc gama de creme de la Clinique, eu am folosit demachiantul, lotiunea tonica si o crema de la ei, sunt incantata de rezultate si am vazut ca au o gama larga destinata aparitiei ridurilor. Preturile sunt cam piperate, este adevarat dar, ma repet, tenul tau, asa cum il tratezi acum, asa se vor vedea rezultate dupa 40 de ani.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, parerea mea este ca ai inceput cam repede cu cremele anti rid in general cu astfel de produse se poate incepe de la 40ani in sus, ceea ce iti pot spune este ca produsele de la L'OREAL, sint mult mai bune ca si cele de la NIVEA.Succes.

doiny
| doiny a răspuns:

Produse foarte bune pentru ten si nu numai, sunt cele de la artistry (amway). se alfa pe locul 3 in lume. eu si familia mea folosim produse de la acesta firma si suntem foarte multumite de rezultate.

| miriam a răspuns:

Daca ti se potriveste si pana acum totul OK de ce trebuie sa schimbi? crezi ca daca vei folosi produse dintr-o gama mai scumpa sau "mai la moda" o sa-ti schimbe pielea.sunt doar aberatii

| Lory_2572 a răspuns:

Cele mai bune sunt cele de la Vichy si Eucerin.

| alinutzaa2009 a răspuns:

Tot ce-i ieftin e si pros.nu tot timpul, dar in majoritatea cazurilor! Ca si vopseaua de par dealtfel. Pielea ta merita ce-i mai bun. Foloseste produse de calitate si evita cele la reducere. Decat cu produse ieftine, mai bina renunta la crema.