| Ddyyaa94 a întrebat:

Am o problema. Cand ma dau cu fond de ten se vad ca niste brobonele, ca niste puncte albe, mai ales pe nas si la cearcane(sub ochi). De obicei, ca sa scap de ele pe nas ma dau de multe ori cu un servetel umed pe acolo, dar peste 2 zile reapar, chiar daca ma dau cu fond de ten, chiar daca nu. Ce sunt acestea? Cum pot scapa pe termen mai lung de ele?

4 răspunsuri:
| Deelicious123456789 a răspuns:

Bai! speriati oamenii aiurea! e posibil ca fondul de ten sa nu fie de calitate[ti-o spun din experienta], sau e posibil ca tenul sa ti se usuce si sa formeze niste mici coji care se transforma in acele "bobite". asa pateam si eu sfat: i-ati o crema hidratanta pentru Ten! de la Iwostin, e cam 30 de lei, dar e foarte buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ddyaa uite cum sta treaba: eu am 14 ani dar cred ca pot sa raspund
Ideea e ca trebuie sa te speli pe fata inainte de te da cu fond de ten, chiar daca nu ai nimica pe fata
Parerea mea e ca atunci cand ai transpirat cat de putin ti se creeaza acele bobite cum s-ar zice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc te dai cu fond de ten? nu esti multumita cum te-a lasat D_zeu?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce ai? iti zic eu hulareila. e o bola de pieke care tine ceva timp la fetele tinere.