| loveandlove a întrebat:

Am o problema cu parul meu. Eu mereu ma spal luni dimineata pe cap, iar miercuri trebuie sa ma spal din nou pentru ca se ingrasa rau de tot si fac matreata...acum folosesc head&shoulders dar tot asa... Va rog daca puteti sa imi spuneti ce sampon sa folosesc.Ms:*

4 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Trebuie s folosesti numai sampoane medicinale gen Alpecin - 15-20 RON
Ducray(Sabal, Squanorm, Kertyol)- astea-s mai scumpe 30- 40 RON sau de la Dercos Vichi - 40 50 RON, Stieprox, Mediket.
Vezi ca au sampoane pentru [par gras. Eu de exemplu mi-am luat Squanorm - 50 RON si mi se ingrasa parul mai repede decat de obicei si acum mi-am luat alpecin pentru par gras, sa vad ce rezultate o sa am ca m-am spalat doar de 3 ori cu el si am inteles ca trebuie te speli mai mult timp cu el> Trebyuie sa gasesti unu care sa se potriveasca parului tau. Du-te la un dermatolog.
Asa ca vezi si tu.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Iti recomand Kertyol de la Ducray

| kiufuliki a răspuns:

Am avut aceeasi problema si mi-am dat seama ca tot cu mana in par nu e de mirare ca se unge! Incearca sa-l legi cu elastice! PaPa!

| Stardust13 a răspuns:

Clear