| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am o problema, imi cade parul. Stiu ca e bine sa cada, dar imi cade foarte foarte mult. Adica abia ma ating in cap si scot vreo 2 suvite.
Exista leacuri din astea babesti, sau sa mananc o fructa sau leguma, ceva?
Multumesc!

7 răspunsuri:
| PsihoticKid a răspuns:

Schimba samponul dar ai grija de care ei sunt mai multe categorii... Eu iti recomand de la Nivea, Sau Shawma cu intaritor si balsam.

| verooo a răspuns:

Buna stiu eu un remediu care cred ca te va ajuta pe mine m-a ajutat. spalati parul cu sapun de haine. sper sa te ajute sfatul meu

| HoneyCocaineee a răspuns:

Cumpara-ti Revalid, face minuni si o sa vezi ca nu o sa-ti mai cada parul big grin

| Queen1456 a răspuns:

Foloseste Elseve e foarte bun :* e Genial big hug dar, leacuri babesti etc. poti sa folosesti un galbenu de ou si sa il amesteci cu malai :*. Sper ca te'am ajutat big hug

| Joanna1990 a răspuns:

Buna! Poti incerca asta acasa http://healthy.kudika.ro/......rului.html iar daca vrei ceva mai simplu poti sa cumperi un sampon de la Alpecin! Eu l-am folosit si a dat rezultate, dar trebui sa folosesti si un balsam. Iar balsamul se aplica doar pe varfuri ca sa nu ramai fara volum la par. Daca folosesti placa de par renunta la ea cat de mult poti! Bafta! :)

| PlasticMoon a răspuns:

Spala-te cu gaz stiu ca suna aiurea dar intareste foarte tare firul de par de la radacina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Sunt multe remedii împotriva căderii părului. Trebuie să afli mai întâi de ce îţi cade:stres, alimentaţie, ai născut?
Ştiu că masajul cu Ulei de Nucă presat la rece face bine, sau cu usturoi. Încep să-ţi crească firicele noi.Tre să masezi pielea capului (de 3-4 ori pe zi) cu ulei de nucă, îl laşi vreo 20 minute şi te speli pe cap cu un şampon de plante.
În plus trebuie să-ţi revizuieşti alimentaţia, să consumi legume verzi, ouă, castraveţi, nuci (sunt foarte bune), alune, etc.Seminţe de floarea soarelui care sunt foarte bogate în vitamina B.
Te pup!