| blackporcelain a întrebat:

am o problema majora, la breton am un vartej, adica oricat l-as da cu placa de par ca sa-l indrept sta putin timp(cam o ora) drept si normal si dupa iar se increteste, problema e ca doar o suvita ma scoate dn sarite, am incercat sampoane si tot felul de minuni, va rog sa-mi ziceti si mie ce sa mai fac sa stea drept

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cat este inca ud,pune spuma de par si da-i forma dorita de tine. Dupa aceea foloseste fixativ. Daca nu da rezultate,fa intr-un vas putina apa cu zahar, si umezeste bretonul, sau da-l cu bere.Succes!

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Cumpara spuma de par si da-ti cu ea pe tot bretonul.
pup:*

| BoboKitty a răspuns:

Fixativ

| buburuza12 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. de fiecare data cand te speli piaptanati bretonul in felul in care vrei tu sa iti stea. si il lasi sa se usuce in mod natural. cel mai bine insa este sa iti uzi bretonul inainte sa-l indrepti cu placa, il piepteni cum vrei tu sa iti stea si il usuci cu feoneul daca te grabesti sau natural, abia dupa aia il indrepti cu placa. asa fac eu si ajuta! poti incerca!