| Ghita_Paty_1986 a întrebat:

Buna,am o problema mare pentru mine,mi s-a pus pata si m-am tuns prea scurt, arat ingrozitor, stiti vreun tratament care sa ma ajute sa imi creasca parul mai repede? la primavara o sa fiu si nasa si vreau neaparat sa imi creasca sa ma pot coafa frumos. funda happy

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Samponul Favisan sau uleiul de ricin stimuleaza cresterea parului

| CoquineNoire a răspuns:

Si eu am patit asa, voiam un bob scurt si m-am trezit cu altceva... minuscul.
insa, mi-am dat tot parul pe o parte, si mi-am dat seama ca semanam cu Victoria Beckham...si m-am calmat.
poti face si tu asta, incearca sa schimbi directia, forma, sa ajungi la o freza acceptabila.
pentru cresterea parului, masti cu ulei de ricin, cu drojdie de bere (mai poti cauta pe net), sau seara, in timp ce dormi, il poti prinde cu elastic, pentru a stimula cresterea, dar nu forta nota, fii blanda cu el, pentru a nu incepe sa cada.