| 1112 a întrebat:

. Buna :].
Am o problema si ma gandeam ca ma puteti ajuta...
Momentan sunt roscata ceva in genul http://www.google.ro/......tp?/imgres
dar vreau sa revin la culoarea mea naturata care e asta http://www.google.ro/......tp?/imgres
Credeti ca as putea sa ma vopsesc la culoarea mea naturata fara sa ma decolorez? Ar prinde vopseala aceea pe par roscat? Si oare ce vopsea e mai buna? [ nu foarte scumpa ]. Multumesc :*.

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Fara decolorale nu poti sa ajungi la culoarea ta naturala ( adica ceva asemanator ) doar la ceva mai inchis - parerea mea.

| 1112 explică (pentru evenso):

. Dar totusi, voi ajunge la un saten asemanator? Multumesc.

| evenso a răspuns (pentru 1112):

Cred ca o sa fie o nuanta mai inchisa cu una sau doua ( in caz ca nu te decolorezi inainte ).

8 răspunsuri:
| 1112 explică:

Dar eu nu vreau sa-l decolorez straight face. si asa e distrus.

| Pufffx a răspuns (pentru 1112):

Il decolorezi si pe urma te vopsesti ca sa fi sigura ca iti iese culoarea sau poti sa il vopsesti direct.

| Dianatips a răspuns:

Daca te vopsesti peste vei obtine o nuanta putin mai inchisa plina de reflexii roscate.
Si eu am fost in aceeasi situatie sad
Te sfatuiesc sa mergi la un salon si cu multa rabdare o sa ajungi la rezultatul dorit.
Fara decolorare nu poti face nimic in privinta asta.
Spune-i stilistului/coafezei sa iti faca decapaj (tot un fel de decolorare dar care nu dauneaza la fel de tare firului de par).
Eu de exemplu dupa primul decapaj am avut inca pigmentul roscat in par si inainte sa ma vopseasca am fost portocalie...o tampenie, stiu...m-a vopsit intr-un saten deschis, dar cat crezi ca a rezistat vopseaua? 2 saptamani dupa aceea am fost satena cu reflexii portocalii laughing asa ca am recurs la un al doilea decapaj si am renuntat la 10 cm de par, dar intr-un final am ajuns unde am vrut. Succes!

| 1112 explică (pentru Dianatips):

. Buna. happy. Acel "decapaj", cum se face? Trebuie neaparat sa renunt la 10 cm din par? Nu as vrea asta. Parul meu e putin mai jos de umeri, si nu as vrea sa il am mai scurt. Cam cat te.a costat? Multumesc.

| Dianatips a răspuns (pentru 1112):

Acel decapaj seamana cu decoloratul doar ca, se zice ca nu afecteaza atat de tare firul de par. Nu trebuie sa renunti neaparat la "10 cm din par", asta a fost doar cazul meu, pentru ca nu vroiam fire si varfuri despicate si greu de coafat. Pai, decapajul, vopsitul si un tratament m-a costat cam 250 de lei...dar depinde la ce salon mergi

| 1112 explică (pentru Dianatips):

. Aha. Cred ca o sa imi fac acel decapaj. happy. Multumesc mult.