| Dragutzaxxx a întrebat:

Buna am o problema sper ca ma veti ajuta. Am fruntea si nasul pline de cosuri am incercat toate cremele posibile.as vrea sa am din nou fata catifelata si fara cosuri.va rog ajutati-ma Am la dispozitie pana la 1 aprilie

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe o mască pe bază de acid salicilic și un tonic.
Pa, pa.

| Elliana534 a răspuns:

Ehhh, scurt timpul. Fata e meridianul stomacului, ai grija ce mananci. sanatos nu chipsuri sau sucuri si altele.
De vina mai pot sa fie hormoni 14-18 ani care provoaca cosuri... la astia nu prea ai ce sa faci ai putea sa folosesti o crema care o folosesc si eu Fuicidin sau Marul Lupului.
Mai poate sa fie si un stafilococ, fa-ti niste analize, du-te la doctoru de familie stie el unde sa te trimita.
Eu m-am obisnuit cu ele, ar mai fi un medicament alternativ foarte bun Cats Claw ajuta la toate cele. Si incerca si niste tincturi la mine merg Ulm si Brad.
Sper ca te-am ajutat

| andreeaoprea a răspuns:

Pai in primul rand ia in considerare prevenirea aparitiei lor. Foloseste un gel de curatare pentru ten grav(eu iau de la Nivea de aproape 3 ani, sunt f multumita). Reduce vizibil problema cosurilor intr-un timp relativ scurt. Si abia apoi trateaza-le pe cele existente.

| Anonimaa77 a răspuns:

Zyneritul este foarte bunhappy
Sau da-te cu miere pe fata.(am incercat serios este bun)
BAFTA! :*

| dayana007 a răspuns:

Zynerit + fucidin

| Andreea_Dinu_1995 a răspuns:

Dati cu miere, ori paste mentolata sau cu un parfum.incerca♥

| DeeaBear a răspuns:

Du-te la o farmacie SensiBlu si spune asta unei farmaciste de acolo. Si eu am avut si asta am facut si mi-au recomandat niste creme de la Avene si Bioderma ( sunt exceptionale) Fata mea este perfecta acum.