| AndreeaElena13 a întrebat:

Buna!
Am o problema,varfurile parului meu sunt foarte deteriorate si uscate.
Am incercat cu un sampon,dar nu stiu daca o sa obtin un rezultat.
Si totusi nu as vrea sa ma tung, va rog ajutati-ma!
Dau fundita!
O seara buna!

Răspuns Câştigător
| dulcikademine a răspuns:

Incearca cu ulei de masline.ESTE ff efficient.Si daca nici asta nu merge trebuie sa te tunzi. Oricum doar varfurile nu sunt asa mare branza si pe vremea asta calda e mai bine cu parul mai scurt. Daca tunzi doar varfurile pana la toamna iti cresc happy
O seara buna si tie si sper ca te am ajutat

4 răspunsuri:
| cami0405 a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin, Faci masca la varfuri si tii 20 min.Trebuie sa tii cont ca nu se vede de prima data rezultate. Dupa 3-4 sapt.se vede.

| lauraalbu a răspuns:

Chiar daca nu vrei, tunde varfurile cativa cm dupa care faci un tratament cu un ulei sau o masca speciala astfel vei evita ca varfurile sa se mai deterioreze.

| BiuL a răspuns:

Eu imi tund varfurile la 3 luni si uite ca am parul lung deci curaj, iti ia putin din el si intr-o luna doua creste la loc, creste mai repede daca e sanatos. si foloseste balsam dupa fiecare spalare, eventual si un balsam leave in, eu am ulei mythic oil l oreal professionel.

| 愛日本 a răspuns:

Uleiul de masline! Dai doar pe varfuri si il lasi cateva ore...