| Piticaaa a întrebat:

Am observat ca mi-au iesit multe mici cosuri pe fata, mi-e teama ca s-ar putea inmulti, chiar inrosi. Ce imi recomandati pentru a scapa de ele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a scapa de ele, iti recomand Zineryt-ul, dar inainte sa-l folosesti, consulta un dermatolog pentru a te asigura ca e totul ok(unele persoane sunt alergice la eritromicina sau au pielea foarte sensibila si in astfel de cazuri poate face mai mult rau decat bine). Pentru prevenire, poti incerca lotiunea antiacneica de la Elmiplant(o folosesti de 2-3 ori pe zi, dupa ce te-ai spalat pe fata). In rest, ai grija sa ai mereu fata curata, fara sebum(poti folosi servetele umede, pentru a evita sa te speli pe fata de mai mult de 3 ori), evita sa pui mana pe fata si evita fondurile de ten, pudrele, fardurile de obraz si cremele grase.

7 răspunsuri:
| FreeStyle_6834 a răspuns:

Daca sunt mici si nu s-au inrosit incearca Zinerit!

| mgtow a răspuns:

Sa faci sex alea sunt acnee, asta vrea sa zica ca esti virgina...

| koool a răspuns:

In primul rand, trebuie o igiena stricta. si nu trebuie umblat cu mainile pe fata, e chiar recomandat sa nu se atinga deloc fata, pentru ca pe maini sunt cei mai multi microbi. iti recomand si un lapte demachiant de la CLAS, cu migdale dulci si gabenele, de folosit dimineata si seara. trebuie sa renunti la tot ce contine cofeina si menta! Altii recomanda produsele Dermogent, sau Revitol Acnezine. In nici un caz produse magice de la Avon, Oriflame, Vichy sau altele chatterbox Oricum, cea mai importanta e igiena!

| SeRIoGa a răspuns:

Incepe maturitate.
Ele a sa se imultzeasca(
Tu spalale tot timpu cu sapun.
Vrei nu vrei da un timp ai sa ai coshuri, si cand ai sa fii mai mare a sa dispara.

| adalove25 a răspuns:

Si mie mi-au aparut cosuri si folosesc Loreal paris activ pure si Grnier pure. si mi-au disparut de cand le folosesc

| adalove25 a răspuns:

Si mie mi-au aparut cosuri si folosesc Loreal paris activ pure si Garnier pure. si mi-au disparut de cand le folosesc

| 009 a răspuns:

Cobra47, sa stii ca nu din cauza ce e virgina iau aparut cosuri...asta e cea mai mare prostie pe care am auzit-o vreo datalaughing

daca st mici si nu excesiv de multe incearca cu zineryt sau mibazon