| Erika120192 a întrebat:

Bună happy
Am părul șaten și aș dorii să.mi colorez câteva șuvițe.Problema e că mama nu mă lasă să mă vopsesc sau să mă dau cu spary sau nuanțator.Am auzit că te poți vopsi și prin căi naturale, cum este sucul de morcovi sau sfeclă.Eu vreau să.mi colorez doar 2-3 suvite dar nu știu ce culoare ar merge la părul meu, aș vrea ceva care să se observe cum ar fio culoare mai galbenă sau un roșu spre roz sau chiar albastru sau mov dar asta nu cred că poți obține prin căi naturale, decât cu spray sau nuanțator.Cum ar trebui să procedez și ce culoare s.ar potrivi mai bine părului meu?
Mulțumesc kiss!

3 răspunsuri:
| Mirunelu a răspuns:

Pentru mov iti poti cumpara de la farmacie pioctanina si pentru albastru iti cumperi albastru de metil. Nu sunt foarte scumpe, ~ 5 lei, le aplici cu putina vata si se duce la cateva spalari. Acum nu stiu cat de observabil va fi pe parul tau dar poti sa incerci.

| ReallyChopped a răspuns:

Am gasit ceva interesant O.o http://www.divahair.ro/......ea_parului sper sa iti fie de folos^^

| nodrugs a răspuns:

Hei, si eu am parul saten si mi-am facut niste suvite rosii spre roz cu tinctura castelanii, si mov cu violet de gentiana. Problema e ca nu sunt permanente, se duc dupa 3-4 spalari, dar sunt superbe.