| aniriiiiii a întrebat:

Am parul brunet si mi.am luat vopseaua syoss rosu stacojiu care are decolorant, am vazut asta abia cand am ajuns acasa.Intrebarea mea e, imi va afecta parul rau? Si imi va iesi o culoare prea deschisa?

1 răspuns:
| whatevernvm a răspuns:

Nu-ti va iesi o culoare prea deschisa. La brunetul tau ar fi trebuit sa iei rosu aprins daca nu vrei sa te decolorezi ca sa iasa stacojiu pentru ca avand parul inchis, e posibil sa nu prinda daca nu te decolorezi. Eu sunt roscata de cativa ani, iar mereu cand ma fac trebuie sa iau cate o nuanta mai deschisa ca sa prinda gen in poza de la avatar ca sa nu ma decolorez si iau rosu foarte deschis pentru a iesi inchis. Daca te decolorezi probabil va iesi nuanta care trebuie, poate chiar mai inchis, dar in niciun caz prea deschis