| Anastasia324 a întrebat:

Am părul foarte, foarte bufant si ondulat. Zilele trecute am fost la un salon sa mi-l tund.M-a tuns in V frizerita si m-a filat.Dar degeaba.Aseara m-am spălat si acum iar am părul ft des ca inainte.Am văzut le google ca s-ar putea din cauza uscarii cu fheonul.Dar l-am uscat foarte putin.Nici nu stiu ce sa mai fac.Stiti ce trebuie sa fac?

1 răspuns:
| AlMaDi a răspuns:

Din cate am inteles, ai parul ondulat, parul cret/ondulat, are nevoie de o altfel de ingrijire...ai auzit de metoda curly girl? Fa o cautare pe Youtube.
P.S. Mai este un grup pe Facebook, "Par cret si bucle rasfatate & Curly Girl Method Romania", care te poate ajuta, sa afli ce este metoda, ce implica si ce produse sa folosesti pentru parul tau.