| pisiqtza91 a întrebat:

Am parul foarte uscat si nu mai scap de matreata.Ce imi recomandati sa incerc si care sa dea rezultate? Mentionez ca am folosit de la plafar sampon antimatreata si nu a dat rezultate. Vreau sa am si parul fin si sa nu se mai toceasca asa repede la varfuri.Astept sfaturile voastre.Va multumesc.

3 răspunsuri:
| 23DiaDia a răspuns:

Bunahappy pai sugestia mea ar fi sa iti iei un sampon clear pentru volum iar in timpul sapunirii "scarpina"putin scalpul cu unghiile bine de tot apoi clateste-l dublu decat il facei altadatahappy toti care mi-au spus ca au folosi clear pentru volum sun foarte multumiti deoarece forma parului nu se lasahappy iar daca il vrei mai fin iti sugerez ca dupa apalare sa il stergi bine cu un prosop apoi sa il impletesti in spic sau sa rogi pe cineva si sa dormi asa cu el, a dpua zi dimineata desfa-l iar daca e ud lasa-l sa se usuce singur, iti garantez ca vei avea parul lucios si moalehappy

| navinia a răspuns:

Stai linistita! raspunsul meu cred ca nu o sa il crezi dar e adevarat! Mama avea si ea parul uscat si s-a dus la frizer si i-a spus sa se dea cu galbenus de ou si a mers! serios! dupa care s-a spalat cu balsam si dupa ce s-a uscat era ca nou! pe bune! du-te la frizer si intreaba! o sa vezi ca e adevrat! macar incearca! o sa te bucuri cand o sa vezi efectul! bafta! funda?

| Adi132002 a răspuns:

Dupa ce ai aplicat samponul tau sa te clatesti cu apa si otet de mere(apa 75% si otet 25% de exemplu pui 100ml de otet si 300ml de apa) e foarte bun fiindca nu mai ai matreata, intareste parul si da stralucire insa chestia e ca miroase urat.Si matreata poate fi cauzata si din cauza stresului sau a oboselii sau poate ca nu folosesti samponul potrivit tipului tau de par sau iti schimbi foarte des samponul.