| Denisa a întrebat:

Buna:* Am parul lung, blond auriu si ondulat, cam asa, putin mai scurt http://www.google.ro/......tp?/imgres r:11, s:0&biw=1024&bih=546. Problema mea este ca, din cauza placii mi-e foarte deteriorat. Nu imi sta bine nici cu aceasta culoare si intentionez sa ma vopsesc saten inchis inchi, un fel de brunet nu prea gresiv (avand in vedere ca am ochii verzi/albastri, va da bine), asa ca m-am gandit sa ma tund. Trebuie sa tai o parte mare din par. E foarte deteriorat si ma gandeam sa ma tund http://www.google.ro/......tp?/imgres r:10, s:76&biw=1024&bih=546. O sa imi stea bine avand in vedere ca e des si ondulat? Sa mi-l tund in scari sau sa mi-l las fara scari, asa pot controla mai bine buclele, cred. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| turquoisev a răspuns:

Eu am parul foarte drept, dar normal, il vreau ondulat. Asa ca nu te mai face cu placa. Avand in vedere ca ai ochii albastri-verzi ti-ar sta foarte bine bruneta. Eu zic sa-l tai putiin mai scurt decat in poza si sa ti-l lasi ondulat. Acum depinde si de forma fetei si daca ti-ar sta bine. Ar fi o schimbare binevenita si cu siguranta toata lumea ar aprecia-o mai ales daca faci totul inainte de inceperea scolii. Toti vor fi placut surprinsi.

7 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Da e bine ce zici tu asa ca da. i bataie. si fa ce ti.ai pROpUS

| 009 a răspuns:

Nu stiu cat de pine iti va sta cu parul ondulat tuns in scari dar nu-i rea ideeahappy

| madalinutza a răspuns:

Bunabig grin eu zic ca ai putea sa ti-l tai pana la umeri, si ondulat ar arata foarte binehappy ii spui coafezei sa til rareasca, adica sa nu mai fie asa des.sa fie mai putin.sa-ti taie din lungime si sa fie in scaribig grin
o sati steie foarte binehappy eu zic sa nu te vopsesti, ca vopseaua o sati strice mai tare parulstraight face mai bine lasa-l asa naturalhappy
iar pentru parul deteriorat poti sa folosesti samponul schauma(pentru varfuri deteriorate) sau sa-ti cumperi un balsam de la avon, iti face parul mai moale si mai frumoshappy
incearca sa nu te mai faci cu placa asa des...si sa folosesti ceva balsamhappy
succes

| amalyutza a răspuns:

Eu zic ca sa nu te tunzi asa scurt...depinde cum iti place sa ai lungimea parului.si la mine mi-a fost foarte deteriorat din cauza placii, vopselelor, decoloratului, dar am folosit o gama buna de sampon, masca si balsam, mi-am taiat doar varfurile si de ceva timp ma fac doar o dta cu placa sau ondulatorul, iar acum aproape ca nu mai am fire deterioratetongue.eu vreau sa il cresc, dar numai cu rabdarehee hee. iar de culoare cred ca ti-ar sta, dar e cam o schimbare destul de radicala, daca vrei spre brunettongue, gandeste-te si cum crezi ca ti-ar placea mai bine, incerci si te lamurestitongue:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu aveam parul foarte lung 50cm si acum il am de 10 imi place asa.am riscat.trebuie sa fi sigura de tine.bafta!

| Cortex a răspuns:

Nu stiu daca trebuia aprobata intrebareawinkingpun si eu poze cu fotomodele si zic ca sunt eu

| arthemis a răspuns:

@Alxx doamne... dar nu a pus pozele ca sa zica ca e ea... le-a pus ca sa ne dea noua exemple despre lungimile de par de care vorbeste, ca sa intelegem laughing