| Aritzu2000 a întrebat:

Buna happy Am parul ondulat si des -.- Sunt tunsa in scari, iar cu parul meu des si ondulat arat ca naiba straight face am placa. dar imaginativa ca daca de 2 ori pe saptamana stau sa il intind cu placa se va arde. Vreau ori sa ma tund in asa fel sa nu mai fie ondulat ori sa fac ceva sa fie drept, fara sa mi-l ard. Funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| SexyFrumushika a răspuns:

Exact asa am si eu parul si ma fac zi de zi.nu se arde deloc.binenteles ca in timp se mai toceste si trebuie tuns la varfurile tocate la 2-3 luni. foloseste si un spray extreme 200 grade ca protectie si totul e bine. mai ales in cazul tau care folosesti de 2 ori. recent, dupa ce mi-a crescut mai lung parul (era in scari) am incercat ca v de la spate de la scari sa il mai rotunjesc putin asfel incat in jumate de an sa revina parul la acelasi nivel. pup.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un salon bun sa ti-l indrepte cu keratina. platesti mai mult dar iti si sta beton dupa aia.

| minda23 a răspuns:

Stiu si eu am la fel de parul: ondulat si foarte bufant si des. Eu de obicei mi-l dau cu putina spuma si se aranjeaza. Nu prea folosesc placa deoarece trebuie sa il intind de multe ori ca sa se aseze si mi-l ard. Eu ti-as recomanda sa nu-l mai dai ci placa de atatea ori findca o sa se distruga parul.

| hairpoint a răspuns:

Nu il intinde! vei distruge buclele si mai tarziu iti va parea rau! foloseste un balsam sau o crema pentru bucle, sau daca nu rezisti fara placa foloseste un spray cu protectie termica