| Xeniaa a întrebat:

.am parul ondulat si ff tare e frumos, dar m-am saturat de el ce pot face sa il am mai drept fara placa

4 răspunsuri:
| DeeaLove08 a răspuns:

Schimba tunsoarea (daca este cazul) si foloseste o perie rotativa. Nu deterioreaza parul asa de mult cum o face placa.

| LolaLollita a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap, usuca-te cu feohnul si cu o perie. Adica il usuci putin la inceput, apoi il pieptani, si tot asa, pana ce incepi sa-l pieptani in timp ce dai si cu feohnul. big grin
Bineinteles, sunt si produse pentru par drept: sampon, masca.

| CannbalCorpse a răspuns:

Există tratamente specile, dar unele sunt costisitoare. După baie iei un pieptene si feonu, o sa il ai mai drept!
Sper că te.am ajutat.O zi bună!

| Mangustă a răspuns:

Dupa ce te speli incerci sa-l usuci cu o perie si feon (de preferat dat car mai rece). Nu afecteaza atat de tare parul, dar tot o sa strice pe viitor. Deci cat mai ai parul ud il piepteni, si asezi o suvita pe perie apoi pui feonul peste si plimbi suvita in jos, pana la varfuri. O sa fie ceva mai complicat la spate.