| cuputerea a întrebat:

Buna! Am parul ondulat și mi-l fac cu placa, în maxim 2 ore parul meu se face înapoi ondulat, ce ar trebui sa fac sa poată rezista mai mult?

3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Păstrează-l ondulat.

| lucianMKSro a răspuns:

Dacă vrei să obții rezultate mai bune acasă folosește un combo șampon + balsam/mască/tratament pentru netezire și un spray de protecție termică. La salon există tratamente cu keratină care îți mențin părul drept timp de o lună dar sunt destul de scumpe. Dacă alegi să mergi la salon, asigură-te că tratamentul pe bază de keratină să nu conțină formaldehide (le vei recunoaște prin mirosul înțepător specific). Formaldehidele sunt cancerigene.

| AML8 a răspuns:

Îndreptare cu keratină, ori la salon ori acasă, dar acasă trebuie să te ajute cineva