| ZeroȘapteOpt a întrebat:

Bună! Am parul pana mai jos de umeri și am cumpărat 2 sticluțe de rosu de castelani, îmi ajunge? Sunt șatenă și as vrea sa iasa un roșu, nu castaniu sau roz...
Cum îl aplic? Pe parul umed sau uscat? Cu balsam sau doar cu putina apa? Dacă ma spăl pe cap după aceea, noaptea mi se va păta fața de perna de la el? Si cat trebuie sa stau cu el pana la clatire? Mulțumesc

7 răspunsuri:
| tonyc7 a răspuns:

Mai bine du-te la un salon de infrumusetare. E destul de dificil si riscant sa te vopsesti singura.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca iesea rosu cu solutia aia la 5 lei crezi ca se mai duceau femeile la salon sa dea 1000 lei pe un vopsit?
Nu va fi rosu dar vor fi niste nuante, reflexii, ceva tot o sa se vada. Nu il aplica asa din sticla pentru ca o sa-ti iasa urat si neuniform, amesteca-l cu putin balsam si aplica cu pensula sau umple un lighean cu apa, pune sticlele acolo si baga parul in apa. Eu foloseam metoda cu ligheanul pentru ca e mai rapida

| ZeroȘapteOpt explică (pentru tonyc7):

Nu vreau ceva permanent

| ZeroȘapteOpt explică (pentru Furnicuta000):

Cred ca da, ca majoritatea vor ceva permanent... nu cum vreau eu, sa se ducă la câteva spălări. happy

| tonyc7 a răspuns (pentru ZeroȘapteOpt):

Nimic nu e permanent. Vine o vreme cand iti vor aparea fire albe, din ce in ce mai multe, deci parul oricum se va albi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la salon sa te vopseasca o profesionista nu tu care nu stii, si iti vei strica părul.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru ZeroȘapteOpt):

Asta e avantajul, ca nu strica parul si ca se duce la spalat. Dar nu te astepta sa se duca repede, eu si dupa 6 luni mai primeam intrebari "cu ce ti-ai dat in cap ca se vede putin rosu"