| Uza a întrebat:

Am si eu cateva intrebari despre uleiul de ricin... Uleiul de ricin il pot combina cu uleiul de masline, adica sa fac o masca si sa dau pe par? Cum se da pe par, de la radacina sau direct pe firul de par? Si de cate ori trebuie repetata aceasta procedura pe saptamana? Si inca ceva, imi pot da cu ulei de ricin pe gene? Nu are niciun efect daunator spre exemplu sa imi afecteze vederea?!? Multumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| Classy a răspuns:

Draga mea, eu folosesc uleiul de ricin fara a mai adauga alte fiole sau ou... Aplic de la radacina catre varfuri, imi infasor parul intr-un prosop pentru 20-25 minute, si apoi il spal.Crede-ma, fiolele de vitamine sunt f uleioase, de abia mai scapi de imbacsitura din parul tau, insa cu uleiul de ricin aplicat doar el singur, vei scapa imediat!

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, uleiul de ricin se poate combina atât cu ulei de măsline, dar și cu gălbenuș de ou, ulei de migdale (pentru strălucire), ulei de levănțică (pentru miros frumos) și fiole de vitamina C/E pentru creșterea și prevenirea ruperii firelor de păr.
Masca se aplică pe tot părul, iar uleiul de ricin se aplică doar la rădăcini, cu 30-40 minute înainte de a face baie.
Baftă!