| R0011 a întrebat:

Am si eu nevoie de o crema care hidrateaza bine. De exemplu cand imi iese un cos, il dau cu zineryt si in locul ala ramane uscat si incepe sa mi se cojeasca pielea, iar cand ma dau cu fond de ten se vede urat. Sau daca folosesc un tonic pentru puncte negre, tot mi se usuca pielea. Chiar daca aplic o crema inainte, tot asa se intampla. Ceva sfaturi? Funda.puppy dog eyes

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește uleiul de migdale dulci.
Pa, pa.

| AikkoxD a răspuns:

Renunţă la Zineryt, chiar dacă îţi usucă toate coşurile, în momentul în care o să întrerupi tratamentul, îţi vor apărea la loc.
Foloseşte cremă de gălbenele. Te scapă de coşuri rapid şi hidratează şi pielea, în acelaşi timp.

| ynna93 a răspuns:

Venind in completarea ta, pot spune ca de la avon o crema buna, de care sunt foarte multumita este aceasta

https://www.google.ro/......ps?/search

| ynna93 a răspuns:

happy, eu consider ca, castravetele e o leguma foarte buna pentru ten. si cand ma dau cu aceasta crema imi simt fata mai racoroasa.

| ynna93 a răspuns:

Eu nu am tenul gras, il am potrivit, dar tot sunt multumita de ea.

| ynna93 a răspuns:

raised eyebrows

| ynna93 a răspuns:

Nici macar nu am stiut ca esti baiat. Mi s-a parut aiurea raspunsul tau "foarte bine" in fine.

| elysi a răspuns:

Eu una nu as putea trai fara crema mea hidratanta happy O folosesc in fiecare dimineata pentru ca am un ten uscat (desi nu e bine pentru ca fata ta devine dependenta) si mai ales inainte sa ma dau cu fond de ten (e obligatoriu daca nu vrei sa para ca ai o masca pe fata).
Pana acum am incercat Nivea Hidra IQ sau ceva de genul asta si Nivea Pure&Natural si ambele mi-au placut mult.

| TheBlackSwan a răspuns:

Pai cand observi ca incepe sa ti se duca pielea, da-te cu scrub de fata apoi cu crema de galbenele ( cea mai buna crema hidratanta) apoi te poti face cu fond de ten linistita ca nu se mai vedea urat. Sper ca ti-am fost de folos :*