| madlenne1 a întrebat:

Buna,Am si eu o intrebare, am inceput scoala si vream sa tin aceasta cura de slabire http://www.irinareisler.ro/......e-slabire/

sunt in clasa a 8-a si am 74 de kg stiu, sunt grasa si am 169 cm, si nu prea am cum sa tin cura, pentru ca avem 6 ore pe zi descoala si nu am voie sa inlocuiesc nimic in cura asta,aveti vreao cura de slabire, in care sa pot manca si la scoala ceva, sa slabesc cateva kile intr-o saptamana si apropo fac si sport in fiecare seara! Mesri de pe acum! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| marry98 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ti cure de slabire pentru ca esti in crestere, dar asta nu inseamna ca poti mananci orice.sunt cateva reguli care cred ca le sti deja.renunta la dulciuri, prajeli, fa mult sport, alearga macar o jumatate de ora pe zi fara f multa pauza.nu manca dupa 7. fa abdome incepe cu 50 dupa treci la 100 la fel si genoflexiuni.la scoala poti sa-ti iei un fruct plus un jumatate de sandwish cu paine neagra salata si putin salam parizer si branza. daca iti doresti cu adevarat sa slabesti poti.
P.S:Eu nu iti recomand curele de slabire

5 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Si eu am probleme cu greutate de mica, vara am tinut dieta barelina dar facuta dupa placul meu, acum cu scoala nu o mai pot tine, dar mama hotarat sa manac mai putin si des adica dimineata manac ceva obligatoriu, la scoal o sa manac un mar sau un covrig dar nu 7 days, cand vin acasa o sa mananc mancare gatita dar putina si nu prajeli. mai o sa manac odata sera pe la 6-7, si daca mi se face foame dupa o sa mamac un fruct.
Eu sunt moarta dupa dulciuri si o sa manca daca mi-e pofta o data pe saptamana ceva dar doar daca mie pofta.
Acum nu stiu cat de grasa esti tu greutatea normala la tine ar fi intre 60si 70 de kg.

| danadana28 a răspuns:

Iti sugerez sa mergi la un medic nutritionist.

| Cosmin86 a răspuns:

Eu zic sa eviti regimuri de genul "slabeste in X zile", ce crezi ca o sa se intample dupa 13 zile? O sa incepi sa te ingrasi la loc.

Poti slabi fara nicio cura, doar scazand cantitatea de calorii din alimentatie. Ce mananci acum?

| madlenne1 explică (pentru Cosmin86):

Pai incep iarasi sa mananc piept de pui si vita la gratar, cartofi natur, salate de legume, mult sport dar am mai incercat si nu slabesc decat un kg pe saptamana.crying

| Cosmin86 a răspuns (pentru madlenne1):

Slabit sanatos si sa te poti mentine usor = 2 sau 3 kg / luna, deci tu cum dai jos 1 / saptamana e foarte bine. Mai mult deja iti fortezi organismul si poti avea probleme de sanatate ( gastrita, ulcer, etc. ) sau de cum arati ( vergeturi, sa atarne pielea, etc. ).