| AlexxDeeDee a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cum pot face ca parul meu sa fie buclat, fara sa merg la coafor? Si daca se poate cum?

14 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Buna! depinde si ce fel de bulce vrei! daca cele din imagine iti plac atunci le poti obtine foarte usor cu placa:
http://www.egirl.ro/images/articles/2579/par-ondulat.jpg

O placa obisnuita:
http://www.1001case.ro/......-95075.jpg

Uite un filmulet unde poti vedea exact cum sa faci! bafta!

http://www.youtube.com/watch?v=fpl9KYzmJ6s&feature=player_embedded

Elianna
| Elianna a răspuns:

Iti faci acasa un "permanent cu bucle mari". Sau iti pui bigudiuri "a la Andeea Esca"(maaari), sau iti pui parul pe moate, sau il ondulezi cu peria feonului!

| Derye a răspuns:

Cu placa. Dai drumul la placa, iei suvita si in timp ce inaintezi spre varfuri rotesti placa astfel incat sa dai forma buclei.
=D

Hope it helps.

| laviniaerg a răspuns:

Eu de obicei dupa ce ma spal pe cap il usuc putin cu feonul ca sa nu fie chiar asa ud si apoi incep si iau suvite pe care le rotesc in spirala si apoi le prind sus cu o clama. sa nu te sperii de imaginea in oglinda cu astfel de "coafura" laughing dupa ce se usuca, o sa vezi, va arata superwinking mie cel putin asa mi se intampla happy

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandra. a răspuns:

Pune-l pe bigudiuri.Sau pe moate( e cel mai simplu asa). Sau tine-l cateva zile in codite impletite(asta e pentru incretit, nu pentu buclat. ). Succes!winking

| CatalinaMarina a răspuns:

Pai cel mai simplu ar fi sa-l pui pe bigudiuri, dar daca vrei poti sa il impletesti si apoi sai dai drumu peste o zi.Cred ca intelegi ce vreau sa spun.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Cu bigudiuri sau cu drot.

| cosima11 a răspuns:

Exista ondulator, bigudiuri, moate, placa, perie, pai sa iti prinzi parul cand ti`e unde in cocuri micutze si o sa arate super eu am incercat. de asemenea poti face parul cu spuma si sa-l usuci cu uscatorul de par cu disc. happy sa folosesti si spuma sau fluid pe masurawinking

| paramore a răspuns:

Are dreptate derye, dar mai poti face si cu spuma de par, si ca sa ai volum faci asa:lasi capul in jos si aplici spuma, pe urma te ridici si ti-l asezi.la mine functioneaza, dar eu am parul mai ondulat... u oriqm incearca, imi zici dk a mers

| poopasa a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap puneti niste spuma in par pentru volum si uscate cu difuzorul. sper ca sti ce-i ala, iti iasa super buclat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap, bagi ceva spuma prin el după când e aproape uscat strângeți-l într-un moț mare(sau mai multe mici) lasă-l asa peste noapte și dimineață o sa fie un pic buclat cum vrei tu. Acum depinde și de textura parului pentru ca sunt unele care nu stau orice ai face.
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ondulatooorr`!happy