| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare pentru fetehappy
A folosit cineva de la Avon "crema abraziva revigoranta"(clearskin)"?(crema aia e pentru cosuri)big grin
Vreau si eu sa mi-a cumpar si am auzit ca e bunisoara.
Dar cand o aplici p fata e ca un fel de masca...pe urma se dizlipeste?(asa mi-a spus candva, dar sincer nu credbig grin)
Vaaa roooog frumos sa-mi raspundeti!

12 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna. daca ai probleme cu cosurile, ia-ti de la farmacie argila si fa-ti masca, eventual si cutaden.produsele e la avon sunt pline de chimicale care in timp o sa-i dauneze tenului tau.pentru mai multe informatii despre produse de beauty, noutati si sfaturi, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

O colega de clasa a folosit happyChiar ieri ne spunea ca a ajutat-o foarte multwinking
Sfatul meu este sa incerci sa vezi cum ehappyNu ai de unde sa stii pana nu incerci big grin

| SweetCandy a răspuns:

Sincer pe asta nu dar am folosit ceva de la clearskin, insa nu mi-a priitsad acum depinde mult si de tenul taubig grin eu iti recomand ceva de la himalaya...sunt mult mai bune si preturile nu sunt mari!happy

| Mo a răspuns:

Am incercat si eu masca aceea de la avon si nu s-a imtamplat absolut nimic!

| JoJo a răspuns:

Eu o folosesc si in prezent pe cea pentru puncte negre de la Clearskin [Avon] dar nu e cine stie ce...adica dupa ce te speli nu mai ai tenul asa gras...iti curata fata intr-un fel dar de puncte negre nu scapi...cam asa cred ca e si cu cea pentru.cosuriwinking parerea mea e sa incerci ca nu stim cum e tenul tau...sa vz daca mergehappy si app:nu e masca din cate stiu eu... te dai si apoi te speli...nimic mai simpluhappy

| marsy a răspuns:

Eu am folosit. sh destul de bunishoara. ajuta si putin p punctele negre. nu e maska care se dezlipeste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste zineryt din farmacie
e cel mai bun
cel mai bunhappy
Desi sunt reprezentant avon recomand zinerythappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc de raspunsurihappy...folosesc si zineryt (chiar e bunhappy... da am vrut sa incerc sh crema aia.deja am facut comandalaughing.big grin...

| madutza_ubytzik a răspuns:

E f buna o folosesc si eu si am scapat de cosuria cum nu mai am nici unul

| belutzaa a răspuns:

O am si o folosesc. Nu este ca un fel de masca, este o crema care contine niste bilute albastre. E o crema revigoranta ce indeparteaza celulele moarte, excesul de sebum, si inchide porii. Confera tenului un aspect luminos si sanatos. Se maseaza pe pielea umeda, se clateste cu apa din abundenta dupa care se sterge fata prin tamponarea cu un prosop. Se foloseste de 1-2 ori pe saptamana. La mine a avut efect pozitiv, insa in celelalte 5 zile ale saptamanii folosesc, tot de la Clearskin-Avon, gelul de curatare si tratare a petelor si cosurilor, care se foloseste o data pe zi. Cum am mai spus, la mine a avut efect pozitiv, insa depinde de tenul fiecaruia. Succes.

| alexandra_2644 a răspuns:

Stiu cev ade crema asta,,,, e cumva intr-un tub albastru si are in el si niste bilute albastre? daca da intr-adevar e masca se tine 10 minute...am incercat dar nu am vazut rezultate vb serios...altceva...mai bine una mai scumpa si nu de la avon nu mi se pare o firma nemaipomenita pentru creme...la rujuri mda... dar din farmacie sau ceva prescris de medic... e cel mai bine

| alexandra_2644 a răspuns:

Mda si cev anatural e bine venit:d...acum nu stiu mai exactthinking depinde mult si de ten...mai sensibil...mai putin sensibil...foarte sensibil... dar incearca